Juhendid

Vähemalt 30 minutit enne DNA proovi võtmist ei ole soovitav süüa, juua, suitsetada, pesta hambaid, kasutada närimiskummi ega suuvärskendajaid. Ühelt isikult võetakse kaks DNA proovi.

Esimene SammTäida ümbrikul nõutavad infoväljad.

Võta proovide ümbrik. Veendu, et märgid enne proovide võtmist ümbrikule, mis isikuga on tegemist (isa, laps, ema). Täida kõik ümbrikul nõutavad infoväljad korrektselt.

Teine SammVõta DNA proov vatitikkudega.

Ava pakend vatitiku käepideme poolsest otsast ja eemalda steriilne vatitikk pakendist.
NB! Mitte puudutada vatitikkude valgeid vatist otsi käega ja mitte asetada neid lauale või muule pinnale.

Ava suu, pane vatitikk suus põse limaskesta vastu, liiguta tikku üles-alla ning paremale-vasakule. Veendu, et vatitikk oleks kogu protseduuri vältel põse limaskesta vastas. Selleks, et vatitikk saaks piisavalt rakkusid, keeruta vatitikku proovi võtmise ajal sõrmede vahel. Korda sama protsessi mõlema vatitikuga. Kasuta ühte tikku vasaku ja teist tikku parema põse jaoks.

Kolmas Samm. Pane vatitikud algsesse pankendisse ja seejärel paberist ümbrikusse.

Kui oled vatitikkudega suust proovid võtnud, siis aseta need tagasi algsesse pakendisse ning seejärel pane vatitikud koos pakendiga paberist proovide ümbrikusse. Oluline on asetada vatitikud koos pakendiga õige isiku (isa, ema või laps) paberist ümbrikusse ning sulge ümbrik.

Neljas Samm. Tee Esimene, Teine ja Kolmas Samm läbi iga testitava isikuga.

Võta proovid igalt testitavalt isikult järgides eelpool toodud juhiseid.

Viies Samm. Täida korrektselt ja allkirjasta „Nõusoleku dokument” ankeet.

Täida nõutavad lüngad ning allkirjasta „Nõusoleku dokumendi” ankeet.
NB! Kui testitav laps on alaealine (st. alla 18 eluaasta), siis testimiseks on vaja mõlema vanema nõusolekut.

Kuues samm.

Proovide tagastamisel asetage kõik DNA proovidega ümbrikud ja „Nõusoleku dokument“ spetsiaalsesse tagastuse ümbrikusse, mis on DNA testimise komplektiga kaasas. Toimetage ümbrik Omniva pakiautomaati ning ümbriku tagastamisel kasutage Teile saadetud (e-post ja SMS) tagastuskoodi. Palume arvestada, et Omniva tagastuskood on kehtiv 14 päeva. Palume meiega läbi kodulehe ühendust võtta, kui proove soovitakse tagastada hiljem.

 MÄRKUS. Ebaõnnestumise korral, kui DNA proov on ebaõigesti võetud põse sisekülje epiteelilt ja proovi tegi tellija ise kodustes tingimustes, kui on vajalik korduv uuring, siis selle maksumus on 70€ iga uuritava isiku kohta, kellede uuringuid tuleb korrata.  

video selle kohta, kuidas DNA-proove õigesti võtta https://youtu.be/nAi6Lva0gCU

Ostukorv