Testimine

Isadustest

Isadustest aitab määrata, kas mees on lapse bioloogiline isa. Kõik inimesed pärivad geneetilise koodi ehk DNA oma bioloogilistelt vanematelt. DNA testi käigus võrreldakse lapse DNA struktuuri väidetava isa DNA struktuuriga, et saada kinnitust, kas laps ja väidetav isa on bioloogiliselt seotud või mitte.

DNA testi tulemus on kas välistus (väidetav isa ei ole lapse bioloogiline isa) või kinnitus (väidetav isa on lapse bioloogiline isa). Isadustesti positiivse vastuse garanteerib laboratoorium vähemalt 99,9..% täpsusega ja negatiivse tulemuse 100,00% täpsusega. Testi kättesaamisel kogutakse vähemalt kahe osapoole (isa ja laps) või kolme osapoole (isa, laps ja ema) DNA proovid. Ema DNA proovi lisamine on soovitatav, kuid mitte kohustuslik. Testi tulemus saadetakase Teie poolt sisestatud e-posti aadressile.

Muud sugulustestid

Emadustestiga on võimalik kindlaks teha kas naine on lapse bioloogiline ema või mitte. Emadustesti korral võetakse DNA proovid vähemalt kahelt inimeselt (ema ja laps).

Õdede ja vendade vaheline test näitab tõenäosust, et millisel määral on testitavad omavahel bioloogiliselt seotud. Õdede ja vendade vaheline test pakub lihtsa võimaluse sugulussidemete testimiseks kui väidetav isa pole kättesaadav DNA proovide võtmiseks.

Vanavanemate test võimaldab välja selgitada lapselapse ja vanavanema bioloogilist seotust. Vanavanemate DNA test on kasulik näiteks sellistel juhtudel kui lapse bioloogilistelt vanematelt ei ole võimalik DNA proove võtta.

Laboratoorium

Asper Biogene OÜ (endine nimi Asper Biotech AS) on 1999. aastal loodud Eesti biotehnoloogia ettevõte, mis tegeleb geenitestide väljatöötamisega ja geenianalüüsiga. Tänaseks on Asper Biogene kasvanud üheks Eesti suurimaks eksportijaks biotehnoloogia valdkonnas. Asper Biogene teenuste kvaliteet on tagatud ISO 15189:2012, ISO 9001:2015 ja CLIA (99D2046227) sertifikaatidega. Asperi Biogene klientideks on maailmas tuntud teadusasutused ja ülikoolid, meditsiinikeskused ja kliinikud kokku 40 erinevast riigist ning ka paljud rahvusvahelised biotehnoloogia ettevõtted.

Maksevõimalused

Tasumine netipangas – Tellimuse eest tasutakse kohe peale ostu kasutades pangalinki (LHV, Swedbank ja SEB)

Krediitkaardimakse – Võimalik on tasuda VISA kui Mastercard kaartidega

Pangaülekanne – Eraldi kokkulepe, palume meid sellest teavitada aadressil info@dnatest.ee

ESTO – Koostöös ESTO järelmaksuga on võimalik DNA teste osta ka järelmaksuga. Järelmaksu kohta leiad rohkem informatsiooni siit.

Toote tagastamise õigus

1. Ettevõte kinnitab teenuse tellimuse, kui kogu nõutav summa on tasutud.
1.2 Kui klient soovib teenuse tellimust tühistada enne DNA-proovide saatmist kliendile ja enne 7-päevase tähtaja möödumist alates teenuse tellimise kuupäevast:
1.2.1 Ta peab teavitama ettevõtet kirjalikult e-posti aadressil klienditugi@dnatest.ee :
1.2.2 Ettevõte tagastab kliendile valitud teenuse eest makstud raha, millest on maha arvatud pangakulud, mis sõltuvad individuaalselt kavandatavast summast, kuid ei ületa 10 eurot.
1.3 Kui klient soovib lepingu lõpetada, kui DNA-proovide komplekt on kliendile juba saadetud ja 7-päevane tähtaeg alates maksmise kuupäevast ei ole veel möödunud:
1.3.1 Kliendile tagastatakse makstud summa, millest on maha arvatud pangakulud, transpordi- ja halduskulud, ainult juhul, kui klient tagastab DNA-proovikomplekti avamata ja kasutamata. Mahaarvatav summa võib erineda igal üksikjuhul, kuid ei tohi ületada 35 eurot.
1.4 Kui DNA-proovikomplekti kättesaamisest on möödunud rohkem kui 7 päeva või kui klient on DNA-proovikomplekti lahti pakkinud/kasutanud ja ei ole teatanud lepingu lõpetamise soovist, siis teenuse eest raha tagasi ei maksta.
1.5 Tasuda saab krediitkaardiga, otsese pangaülekandega või sularahas. Kui makse tehakse krediitkaardiga, kannab krediitkaardikulud ettevõte ja kõigil muudel juhtudel hoolitseb selle eest klient. Tellitud teenuste eest saadav rahasumma peab vastama ettevõtte hinnakirjas toodud summale.
1.6 Kliendil on proovide saatmiseks aega 3 kuud alates teenuse tellimise kuupäevast. Kui klient ei saada teenuse jaoks DNA-proove selle aja jooksul, külmutatakse tema konto. Teenuse uuendamise tasu on 50 eurot.
1.7 Kuna iga kliendi jaoks on DNA-proovide komplekt kohandatud, ei kohaldata teenuse suhtes kaugmüügi eeskirju.

DNA testimiseks vajaliku komplekti sisu

  • Vatitikud proovide võtmiseks
  • Ümbrik iga testitava isiku jaoks, kuhu panna DNA proovidega vatitikud
  • Juhend ja nõusoleku dokument
  • DNA proovide tagastamise ümbrik (makstud vastus)
Ostukorv